Luottamushenkilöt

Turun ViNOn edustajat eri luottamuselimissä sekä Turun ViNOlaiset kaupungin luottamustoimissa.

 

Turun vihreä kunnallisjärjestö ry

Elisa Arvola, hallituksen jäsen

  • elisa.arvola@turunvino.fi

Kati Systä, hallituksen jäsen

  • kati.systa@turunvino.fi

 

Vihreän liiton Varsinais-Suomen piiri ry

Iida Salonen, hallituksen jäsen

Julia Litokorpi, hallituksen varajäsen

  • julia.litokorpi@turunvino.fi

 

Vihreiden nuorten ja opiskelijoiden liitto – ViNO ry

Olli-Pekka Paasivirta, hallituksen jäsen

  • olli-pekka.paasivirta@turunvino.fi

Emil Sillanpää, hallituksen jäsen

  • emil.sillanpaa@turunvino.fi

Salla Niemi, hallituksen jäsen

 

Turun kaupungin luottamustoimet

Valtuustoryhmä

Saara Ilvessalo, valtuutettu

Niina Ratilainen, valtuutettu

Jukka Vornanen, valtuutettu

Inka Ahonen, varavaltuutettu

 

Kaupunginhallitus ja kaupunginhallituksen konsernijaosto

Jukka Vornanen

 

Sosiaali- ja terveyslautakunta

Emmi Lehtinen (varajäsen)

 

Opetuslautakunta

Niina Ratilainen

  • niina.ratilainen@turku.fi

Opetuslautakunnan lukio- ja ammattiopetusjaosto

Niina Ratilainen, varapuheenjohtaja

 

Rakennuslautakunta

Saara Ilvessalo, puheenjohtaja

Juhana Mustonen, varajäsen

  • juhana.mustonen@gmail.com

 

Nuorisolautakunta

Mirjami Asikainen

  • mirjami.asikainen@turunvino.fi

Samuli Shintami

  • samuli.shintami@utu.fi

Heidi Sanevuori, varajäsen

  • heidi.sanevuori@hotmail.com

 

 

Naantalin kaupungin luottamustoimet

Valtuustoryhmä

Sara Luotonen, varavaltuutettu

  • sara.luotonen@turunvino.fi

 

Koulutuslautakunta

Sara Luotonen

  • sara.luotonen@turunvino.fi
Share